Ubercart ClickandBuy Payment Method (6.x-2.0) - en to fr translation catalogue (17 entries)

en: Register
fr: S'inscrire

en: Operations
fr: Actions

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Amount
fr: Montant

en: Start date
fr: Date de début

en: Role
fr: Rôle

en: Order
fr: Ordre

en: Expiration date
fr: Date d'expiration

en: Ubercart - payment
fr: Ubercart - paiement

en: Account settings
fr: Paramètres de compte

en: Seller ID
fr: ID du vendeur

en: Order complete
fr: Commande terminée

en: Order @order_id
fr: Commande @order_id

en: This action cannot be undone and may result in the termination of subscription services.
fr: Cette action ne peut pas être annulée et peut aboutir à l'arrêt des services liés à votre abonnement.

en: The recurring fee has been cancelled.
fr: Le paiement périodique a été annulé.

en: Proceed to payment
fr: Procéder au paiement

en: Subscription URL
fr: URL d'abonnement
