Ubercart ClickandBuy Payment Method (6.x-2.0) - en to it translation catalogue (15 entries)

en: Register
it: Registrati

en: Operations
it: Operazioni

en: Amount
it: Importo

en: Start date
it: Data iniziale

en: Role
it: Ruolo

en: Order
it: Ordina

en: immediately
it: immediatamente

en: Expiration date
it: Data di scadenza

en: Ubercart - payment
it: Ubercart - pagamento

en: Account settings
it: Impostazioni profilo

en: Order complete
it: Ordine completato

en: Order @order_id
it: Ordine @order_id

en: This action cannot be undone and may result in the termination of subscription services.
it: Questa azione non può essere annullata e può risultare nella cessazione dei servizi connessi all'iscrizione.

en: Proceed to payment
it: Procedi al pagamento

en: Subscription URL
it: URL di iscrizione
