Ubercart Discount Coupons (6.x-1.5) - en to hi translation catalogue (29 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Value
hi: मान

en: Subject
hi: विषय

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Available variables are:
hi: उपलब्ध चर हैं:

en: Edit
hi: संपादित करें

en: None
hi: कोई नहीं

en: Message
hi: संदेश

en: Name
hi: नाम

en: View
hi: देखें

en: Total
hi: कुल

en: ID
hi: आईडी

en: Created
hi: निर्मित

en: All
hi: सभी

en: Active
hi: सक्रिय

en: Recipients
hi: प्राप्तकर्ता

en: Sender
hi: प्रेषक

en: Creation date
hi: निर्माण तारीख

en: Unlimited
hi: अनिश्चित

en: Code
hi: कोड

en: Inactive
hi: निष्क्रिय

en: Start date
hi: आरंभ तिथि

en: End date
hi: अंतिम तिथि

en: Order
hi: क्रम

en: Replacement patterns
hi: प्रतिस्थापन का तरिका

en: or
hi: अथवा

en: Print
hi: छापा

en: User autocomplete
hi: सदस्य स्वयंजानकारी सुविधा
