Ubercart Dialect MIGS Payment Gateway (6.x-1.0) - en to fr translation catalogue (13 entries)

en: Test
fr: Tester

en: Security
fr: Sécurité

en: Server settings
fr: Paramètres du serveur

en: Live
fr: En direct

en: Ubercart - payment
fr: Ubercart - paiement

en: Transaction mode
fr: Mode de transaction

en: Credit card charged: !amount
fr: Carte bancaire débitée : !amount

en: Merchant ID
fr: Identifiant (ID) de marchand

en: Debugging
fr: Débogage

en: Credit card charge failed.
fr: Le débit de la carte bancaire a échoué.

en: Credit card payment processed successfully.
fr: Paiement par carte bancaire traité avec succès.

en: view order
fr: voir la commande

en: Insufficient funds
fr: Fonds insufisants
