Ubercart Discounts (Alternative) (6.x-2.1) - en to uk translation catalogue (56 entries)

en: delete
uk: видалити

en: Submit
uk: Надіслати

en: Operations
uk: Операції

en: Type
uk: Тип

en: List
uk: Список

en: Description
uk: Опис

en: Date
uk: Дата

en: Search
uk: Пошук

en: Weight
uk: Вага

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: edit
uk: редагувати

en: User
uk: Користувач

en: Active
uk: Активно

en: Roles
uk: Ролі

en: This field is required.
uk: Це поле - обов’язкове.

en: Amount
uk: Величина

en: Terms
uk: Терміни

en: Code
uk: Код

en: Anonymous
uk: Анонім

en: Order
uk: Послідовність

en: Short Description
uk: Короткий Опис

en: Discount
uk: Знижка

en: Products
uk: Товари

en: Classes
uk: Класи

en: Ubercart - core (optional)
uk: Уберкарт - ядро (не обов'язково)

en: Filter Type
uk: Тип відбору

en: copy
uk: копія

en: Specify a value to compare the order total against.
uk: Уведіть значення з яким порівнюється сума замовлення.

en: Total is less than specified value.
uk: Сума менша визначеного значення.

en: Total is less than or equal to specified value.
uk: Сума менша або дорівнює визначеному значенню.

en: Total is equal to specified value.
uk: Сума дорівнює визначеному значенню.

en: Total is greater than or equal to specified value.
uk: Сума більша або дорівнює визначеному значенню.

en: Total is greater than specified value.
uk: Сума більша визначеного значення.

en: Order total comparison type
uk: Тип порівняння суми замовлення

en: %name settings have been saved.
uk: %name настроювання були збережене.

en: Uses
uk: Використання

en: Expires:
uk: Дійсний до:

en: Total discount
uk: Загальна знижка

en: Click to calculate discounts
uk: Натисніть для обчислення знижок

en: Calculating discounts...
uk: Обчислення знижок...

en: Created At
uk: Створено

en: Expires At
uk: Дійсний до

en: usage
uk: використання

en: Search discounts
uk: Пошук знижок

en: Description/Name
uk: Опис/Назва

en: Discount activates
uk: Знижка починається

en: Discount activation date
uk: Дата активації знижки

en: Qualification type
uk: Тип кваліфікації

en: Require code to activate discount.
uk: Для активації знижки потрібен код.

en: No specific product required.
uk: Визначеного товару не потрібно.

en: Required product
uk: Обов'язковий товар

en: The discount will only be applied if the cart contains this product
uk: Знижка буде застосована лише якщо у кошику знаходиться цей товар.

en: Discounted Amount
uk: Сума знижок

en: Add discount
uk: Додати знижку

en: The amount of discount.  E.g. 50 (for $50), 5 (for 5 items), or 0.05 (for 5%)
uk: Розмір знижки. Наприклад, 50 (для$50), 5 (для 5 речей), абл 0.05 (для 5%)

en: Percentage off
uk: Відсотки вимкнути
