UC Down Payment (6.x-1.0) - en to am translation catalogue (5 entries)

en: Status
am: ሁኔታ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Subject
am: ዓርእስት

en: Date
am: ቀን

en: Message
am: መልእክት
