UC Down Payment (6.x-1.0) - en to cs translation catalogue (19 entries)

en: Status
cs: Stav

en: Delete
cs: Smazat

en: Subject
cs: Předmět

en: Date
cs: Datum

en: Message
cs: Zpráva

en: Open
cs: Otevřené

en: Submit changes
cs: Odeslat změny

en: Recipients
cs: Příjemci

en: Sender
cs: Odesílatel

en: Amount
cs: Částka

en: Payment
cs: Platba

en: Paid
cs: Zaplaceno

en: Replacement patterns
cs: Nahrazovací vzory

en: Order ID
cs: ID objednávky

en: Notified
cs: Oznámeno

en: You can make use of the replacement patterns in the e-mail from and recipients fields, the subject, and the message body.
cs: Nahrazovací vzory je možné používat v položkách e-mailu: od, komu, předmět a tělo zprávy.

en: @name replacement patterns
cs: @name nahrazovací vzorky

en: The "From" address.
cs: Adresa odesílatele

en: Enter the email addresses to receive the notifications, one on each line. You may use order tokens for dynamic email addresses.
cs: Zadejte e-mailové adresy, na které chcete odeslat upozornění, jednu na každý řádek. Pro dynamické e-mailové adresy můžete využít tokeny.
