UC Down Payment (6.x-1.0) - en to es translation catalogue (26 entries)

en: Status
es: Estado

en: Delete
es: Eliminar

en: Subject
es: Asunto

en: Date
es: Fecha

en: Message
es: Mensaje

en: Open
es: Abierta

en: Submit changes
es: Enviar cambios

en: Recipients
es: Destinatarios

en: Sender
es: Remitente

en: Amount
es: Cantidad

en: Payment
es: Pago

en: Order
es: Pedido

en: Paid
es: Pagado

en: Replacement patterns
es: Patrones de reemplazo

en: Due date
es: Fecha de vencimiento

en: Add to Cart
es: Agregar a la cesta

en: Order ID
es: ID de pedido

en: this product
es: este producto

en: Notified
es: Avisado

en: This will override any other link you have set.
es: Esto sobrescribirá cualquier otro enlace que haya dispuesto.

en: Serialized array of extra data.
es: Matriz seriada de datos extra.

en: You can make use of the replacement patterns in the e-mail from and recipients fields, the subject, and the message body.
es: Puede utilizar estos patrones de reemplazo en los campos de remitente y destinatarios, el asunto y el cuerpo del mensaje de correo electrónico.

en: @name replacement patterns
es: Patrones de reemplazo de @name

en: The "From" address.
es: la dirección "De"

en: Enter the email addresses to receive the notifications, one on each line. You may use order tokens for dynamic email addresses.
es: Escriba las direcciones de correo electrónico que reciben los avisos, una por línea. Puede utilizar los comodines de pedido para direcciones de correo electrónico dinámicas.

en: Order product ID
es: ID del producto del pedido
