UC Down Payment (6.x-1.0) - en to hi translation catalogue (10 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Subject
hi: विषय

en: Date
hi: तारीख

en: Message
hi: संदेश

en: Open
hi: खुला

en: Recipients
hi: प्राप्तकर्ता

en: Sender
hi: प्रेषक

en: Order
hi: क्रम

en: Replacement patterns
hi: प्रतिस्थापन का तरिका
