UC Down Payment (6.x-1.0) - en to fr translation catalogue (24 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Subject
fr: Objet

en: Open
fr: Ouvert

en: Submit changes
fr: Soumettre les modifications

en: Recipients
fr: Destinataires

en: Sender
fr: Expéditeur

en: Amount
fr: Montant

en: Payment
fr: Paiement

en: Order
fr: Ordre

en: Paid
fr: Payant

en: Replacement patterns
fr: Motifs de remplacement

en: Due date
fr: Date d'échéance

en: Order ID
fr: Identifiant de la commande

en: this product
fr: ce produit

en: Notified
fr: Notifié

en: This will override any other link you have set.
fr: Ceci supplantera tout autre lien que vous avez défini.

en: Serialized array of extra data.
fr: Tableau sérialisé de données supplémentaires.

en: You can make use of the replacement patterns in the e-mail from and recipients fields, the subject, and the message body.
fr: Vous pouvez utiliser les modèles de substitution dans l'expéditeur de l'e-mail et les champs des destinataires, l'objet, et le corps du message.

en: @name replacement patterns
fr: @name motifs de substitution

en: The "From" address.
fr: Adresse de l'expéditeur

en: Enter the email addresses to receive the notifications, one on each line. You may use order tokens for dynamic email addresses.
fr: Saisir l'adresse de courriel à laquelle les notifications seront envoyées, une par ligne. Il est possible d'utiliser des jetons pour définir l'adresse de courriel dynamiquement.

en: New status
fr: Nouveau statut

en: Order product ID
fr: Identifiant du produit de la commande
