UC Down Payment (6.x-1.0) - en to it translation catalogue (21 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Subject
it: Oggetto

en: Date
it: Data

en: Message
it: Messaggio

en: Open
it: Aperto

en: Submit changes
it: Invia modifiche

en: Recipients
it: Destinatari

en: Sender
it: Mittente

en: Amount
it: Importo

en: Payment
it: Pagamento

en: Order
it: Ordina

en: Replacement patterns
it: Schemi di sostituzione

en: Add to Cart
it: Aggiungi al carrello

en: Order ID
it: ID ordine

en: Notified
it: Notificato

en: This will override any other link you have set.
it: Questo sovrascriverà qualsiasi altro link tu abbia impostato.

en: You can make use of the replacement patterns in the e-mail from and recipients fields, the subject, and the message body.
it: Si possono usare gli schemi di sostituzione nei campi del modulo email e destinatari, nell'oggetto e nel testo del messaggio.

en: @name replacement patterns
it: Schemi di sostituzione @name

en: The "From" address.
it: L'indirizzo "Da".

en: Enter the email addresses to receive the notifications, one on each line. You may use order tokens for dynamic email addresses.
it: Inserire gli indirizzi email che devono ricevere le notifiche, one per riga. Si possono usare i token order per gli indirizzi email dinamici.
