UC Down Payment (6.x-1.0) - en to nl translation catalogue (22 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Date
nl: Datum

en: Message
nl: Bericht

en: Submit changes
nl: Wijzigingen opslaan

en: Recipients
nl: Ontvangers

en: Sender
nl: Afzender

en: Amount
nl: Bedrag

en: Payment
nl: Betaling

en: Order
nl: Volgorde

en: Paid
nl: Betaald

en: Replacement patterns
nl: Vervangingspatronen

en: Due date
nl: Vervaldag

en: Add to Cart
nl: Toevoegen aan winkelwagen

en: Order ID
nl: Bestelling-ID

en: this product
nl: dit product

en: Notified
nl: Mededeling verzonden

en: This will override any other link you have set.
nl: Dit zal alle bestaande koppelingen overschrijven.

en: You can make use of the replacement patterns in the e-mail from and recipients fields, the subject, and the message body.
nl: U kunt gebruik maken van vervangpatronen in het e-mailadres van de afzender, de e-mailadressen van de ontvangers, het onderwerp en het bericht.

en: @name replacement patterns
nl: @name vervangingspatronen

en: The "From" address.
nl: Het afzenderadres.

en: Enter the email addresses to receive the notifications, one on each line. You may use order tokens for dynamic email addresses.
nl: Voer de e-mailadressen in waarheen e-mailbevestigingen verstuurd zullen worden. Eén per regel. U kunt bestelling-tokens gebruiken voor dynamische e-mailaddressen.
