Dropdown Attributes (6.x-1.4) - en to ur translation catalogue (6 entries)

en: Attribute
ur: خصوصیت

en: Required
ur: درکار

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: This field is required.
ur: یہ خانہ لازمی ہے۔

en: String
ur: سطر

en: Dependencies
ur: احتیاجات
