UC eCheck.Net (6.x-1.0-rc1) - en to hu translation catalogue (29 entries)

en: Cancel
hu: Mégsem

en: 1 hour
hu: 1 óra

en: 1 day
hu: 1 nap

en: Transaction key
hu: Tranzakciókulcs

en: Payment details
hu: A fizetés részletei

en: 5 minutes
hu: 5 perc

en: 10 minutes
hu: 10 perc

en: 15 minutes
hu: 15 perc

en: 20 minutes
hu: 20 perc

en: 30 minutes
hu: 30 perc

en: 45 minutes
hu: 45 perc

en: 2 hours
hu: 2 óra

en: 4 hours
hu: 4 óra

en: Ubercart - payment
hu: Übercart - fizetés

en: Transaction mode
hu: Tranzakció módja

en: eCheck
hu: e-csekk

en: API Login ID and Transaction Key
hu: API belépési azonosító és tranzakciós kulcs

en: Live transactions in a live account
hu: Élő tranzakciók az élő fiókban.

en: Test transactions in a live account
hu: Teszt tranzakciók az élő fiókban

en: Developer test account transactions
hu: Fejlesztői teszt fiók tranzakciók

en: cURL error: @error
hu: cURL hiba: @error

en: Not configured, see below.
hu: Nincs beállítva, a részletek lentebb láthatóak.

en: You have specified a non-existent directory.
hu: A megadott könyvtár nem létezik.

en: Cannot write to directory, please verify the directory permissions.
hu: A könyvtár nem írható, ellenőrizze a jogosultságokat.

en: Cannot read from directory, please verify the directory permissions.
hu: A könyvtár nem olvasható, ellenőrizze a jogosultságokat.

en: Payment failed: @message
hu: Sikertelen fizetés: @message

en: Account number
hu: Számlaszám

en: Account name
hu: Számlatulajdonos neve

en: 16 hours
hu: 16 óra
