UC eCheck.Net (6.x-1.0-rc1) - en to ja translation catalogue (16 entries)

en: Cancel
ja: キャンセル

en: 1 day
ja: 1日

en: Transaction key
ja: トランザクションキー

en: Payment details
ja: 決済の詳細

en: Ubercart - payment
ja: Ubercart - 支払い

en: Transaction mode
ja: 取引モード

en: API Login ID and Transaction Key
ja: APIログインIDと取引キー

en: Only specify a developer test account if you login to your account through https://test.authorize.net.<br/>Adjust to live transactions when you are ready to start processing real payments.
ja: https://test.authorize.net 経由でログインする場合、開発者テストアカウントを指定してください。<br/>実際の取引を処理する準備が整ったとき、ライブ取引に変更してください。

en: Live transactions in a live account
ja: ライブアカウントでのライブ取引

en: Test transactions in a live account
ja: ライブアカウントでのテスト取引

en: Developer test account transactions
ja: 開発者テストアカウント取引

en: cURL error: @error
ja: cURL エラー: @error

en: Not configured, see below.
ja: 設定されていません。下記を参照

en: You have specified a non-existent directory.
ja: 存在しないディレクトリーが指定されました。

en: Cannot write to directory, please verify the directory permissions.
ja: ディレクトリーに書き込みできません。ディレクトリーのパーミッションを確認して下さい。

en: Cannot read from directory, please verify the directory permissions.
ja: ディレクトリーから読み込めません。ディレクトリーのパーミッションを確認して下さい。
