Echopay Payment Gateway for Ubercart (6.x-1.0) - en to da translation catalogue (25 entries)

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Not found
da: Ikke fundet

en: Match
da: Resultat

en: Credit
da: Kredit

en: Ubercart - payment
da: Ubercart - betaling

en: Process credit card payments using the AIM service of Authorize.net.
da: Gennemfør kreditkort betaling med AIM service fra Authorize.net

en: This information is required for Ubercart to interact with your payment gateway account.  It is different from your login ID and password and may be found through your account settings page.
da: Denne information kræves for at Ubercart kan samarbejde med din betalingsgatewaykonto. Den er forskellig fra dit login ID og adgangskode, og kan findes igennem din kontoindstillingsside.

en: Credit card payment declined: @message
da: Kreditkortbetaling afvist: @message

en: <b>@type</b><br /><b>@status:</b> @message<br />Amount: @amount<br />AVS response: @avs
da: <b>@type</b><br /><b>@status:</b> @message<br />Beløb: @amount<br />AVS svar: @avs

en: ACCEPTED
da: GODKENDT

en: REJECTED
da: AFVIST

en: CVV match: @cvv
da: Kontrolcifre resultat: @cvv

en: Address (Street) matches, ZIP does not
da: Adresse (gade) matcher, postnr. gør ikke

en: AVS error
da: AVS fejl

en: No Match on Address (Street) or ZIP
da: Ingen resultat på adressen (gade) eller postnummer

en: Retry – System unavailable or timed out
da: Prøv igen - Systemet fik timeout eller er ikke tilstede

en: Service not supported by issuer
da: Service ikke understøttet af udsteder

en: Nine digit ZIP matches, Address (Street) does not
da: Ni cifret postnummer matcher, adressen (gade) gør ikke

en: Address (Street) and nine digit ZIP match
da: Adresse (gade) og ni cifret postnummer matcher

en: Address (Street) and five digit ZIP match
da: Adresse (gade) og fem cifret postnummer matcher

en: Five digit ZIP matches, Address (Street) does not
da: Fem cifret postnummer matcher, adresse (gade) gør ikke

en: No Match
da: Intet resultat

en: Not Processed
da: Ikke gennemført

en: Should have been present
da: Skulle have været tilstede

en: Issuer unable to process request
da: Udsteder ude af stand til at gennemføre forespørgsel
