Echopay Payment Gateway for Ubercart (6.x-1.0) - en to it translation catalogue (13 entries)

en: Enabled
it: Attivato

en: Not found
it: Non trovato

en: Match
it: Riscontro

en: Credit
it: Credito

en: Ubercart - payment
it: Ubercart - pagamento

en: Process credit card payments using the AIM service of Authorize.net.
it: Processa i pagamenti con carta di credito utilizzando il servizio AIM di Authorize.net.

en: Credit card payment declined: @message
it: Pagamento con carta di credito respinto: @message

en: ACCEPTED
it: ACCETTATO

en: REJECTED
it: RIFIUTATO

en: CVV match: @cvv
it: Corrispondenza CVV: @cvv

en: Address (Street) matches, ZIP does not
it: L'indirizzo (la strada) coincide, il CAP no

en: AVS error
it: Errore AVS

en: Not Processed
it: Non processato
