Echopay Payment Gateway for Ubercart (6.x-1.0) - en to uk translation catalogue (27 entries)

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Not found
uk: Не знайдено

en: Match
uk: Збігається

en: Credit
uk: Кредит

en: Ubercart - payment
uk: Уберкарт - оплата

en: Unknown error
uk: Невідома помилка

en: Process credit card payments using the AIM service of Authorize.net.
uk: Обробити платежі кредитною карткою за допомогою служби AIM на Authorize.net.

en: This information is required for Ubercart to interact with your payment gateway account.  It is different from your login ID and password and may be found through your account settings page.
uk: Дана інформація потрібна Ubercart для взаємодії з вашого облікового запису кимось в платіжному центрі. Вона відрізняється від логіна і пароля і може бути знайдена на сторінці налаштування облікового запису.

en: Credit card payment declined: @message
uk: Платіж кредитною карткою відмовлено: @message

en: Type: @type<br />ID: @id
uk: Тип: @type<br />ID: @id

en: <b>@type</b><br /><b>@status:</b> @message<br />Amount: @amount<br />AVS response: @avs
uk: <b>@type</b><br /><b>@status:</b> @message<br />Сума: @amount<br />Відповідь AVS: @avs

en: ACCEPTED
uk: ПРИЙНЯТЕ

en: REJECTED
uk: ВІДХИЛЕНО

en: CVV match: @cvv
uk: Збіг CVV: @cvv

en: Address (Street) matches, ZIP does not
uk: Адреса (Вулиця) збігається, індекс - ні

en: AVS error
uk: Помилка AVS

en: No Match on Address (Street) or ZIP
uk: Не збігається ані адреса (вулиця), ані індекс.

en: Retry – System unavailable or timed out
uk: Повтор - система недоступна або минув час очікування

en: Service not supported by issuer
uk: Служба не підтримується емітентом

en: Nine digit ZIP matches, Address (Street) does not
uk: Дев'ятизначний індекс збігається, адреса (вулиця) - ні

en: Address (Street) and nine digit ZIP match
uk: Дев'ятизначний індекс і адреса (вулиця) збігається

en: Address (Street) and five digit ZIP match
uk: П'ятизначний індекс і адреса (вулиця) збігається

en: Five digit ZIP matches, Address (Street) does not
uk: П'ятизначний індекс збігається, адреса (вулиця) - ні.

en: No Match
uk: Не збігається

en: Not Processed
uk: Не оброблений

en: Should have been present
uk: Мав бути присутній

en: Issuer unable to process request
uk: Емітент не здатний обробити запит
