ECO (Extra Customization Options for Ubercart) (6.x-1.0-beta1) - en to da translation catalogue (33 entries)

en: Username
da: Brugernavn

en: Password
da: Adgangskode

en: Terms and Conditions
da: Handelsbetingelser

en: You must enter a valid e-mail address.
da: Du skal indtaste en gyldig e-mail-adresse.

en: E-mail address
da: E-mail-adresse

en: Phone
da: Telefon

en: Address
da: Adresse

en: Countries
da: Lande

en: Saved addresses
da: Gemte adresser

en: Apply to order
da: Tilføj til ordre

en: Order information will be sent to your account e-mail listed below.
da: Ordrebekræftelse fremsendes til nedenstående e-mail-adresse.

en: <b>E-mail address:</b> @email (<a href="!url">edit</a>)
da: <b>E-mail-adresse:</b> @email (<a href="!url">redigér</a>)

en: Enter a valid email address for this order or <a href="!url">click here</a> to login with an existing account and return to checkout.
da: Indtast en gyldig e-mail-adresse for denne ordre, eller <a href="!url">klik her</a> for at logge ind med en eksisterende konto og gå tilbage til kassen.

en: Confirm e-mail address
da: Bekræft e-mail-adresse

en: Confirm password
da: Bekræft adgangskode

en: Passwords must match to proceed.
da: Adgangskoden skal være skrevet ens i de to felter, før du kan fortsætte.

en: New account details
da: Nye kontooplysninger

en: <b>Optional.</b> New customers may supply custom account details.<br />We will create these for you if no values are entered.
da: <b>Valgfrit.</b> Nye kunder kan selv vælge brugernavn og adgangskode.<br />Lad felterne stå tomme for at få dem dannet automatisk.

en: The e-mail address did not match.
da: E-mail-adresserne var ikke ens.

en: An account already exists for your e-mail address. The new account details you entered will be disregarded.
da: Der findes allerede en konto med denne e-mail-adresse. De indtastede detaljer for den nye konto ignoreres.

en: The username %name is already taken. Please enter a different name or leave the field blank for your username to be your e-mail address.
da: Brugernavnet %name er optaget. Vælg venligst et andet navn eller lad feltet stå tomt for at bruge din e-mail-adresse som brugernavn.

en: The passwords you entered did not match. Please try again.
da: Du har ikke indtastet adgangskoden ens i de to felter. Prøv venligst igen.

en: Allow anonymous customers to specify a new user account name.
da: Tillad anonyme brugere at vælge et nyt brugernavn.

en: Allow anonymous customers to specify a new user account password.
da: Tillad anonyme kunder at angive en ny brugerkonto-adgangskode.

en: New account details help message
da: Hjælpetekst til nye kontooplysninger

en: Enter the help message displayed in the new account details fieldset when shown.
da: Indtast den hjælpetekst, der skal vises i feltgruppen for nye kontooplysninger.

en: Enter your billing address and information here.
da: Indtast din faktureringsadresse mv. her.

en: No countries found.
da: Ingen lande fundet.

en: Require e-mail confirmation in checkout for anonymous customers.
da: Kræv en e-mail bekræftelse fra anonyme kunder når de chekcker ud.

en: Coupon code
da: Kuponkode

en: Checkout pane message
da: Besked i betalingsfelt

en: Please confirm if you agree with our terms and conditions that apply on all our purchases.
da: Bekræft venligst at du accepterer vores forretningsbetingelser som gælder for alle køb.

en: I agree with the terms above
da: Jeg accepterer ovennævnte betingelser
