ECO (Extra Customization Options for Ubercart) (6.x-1.0-beta1) - en to ja translation catalogue (33 entries)

en: E-mail
ja: メール

en: Username
ja: ユーザー名

en: Password
ja: パスワード

en: Terms and Conditions
ja: 利用許諾

en: You must enter a valid e-mail address.
ja: 有効なメールアドレスを入力する必要があります。

en: E-mail address
ja: メールアドレス

en: Phone
ja: 電話番号

en: Address
ja: 住所

en: Countries
ja: 国

en: Ubercart - extra
ja: Ubercart - 特別機能

en: Saved addresses
ja: 記録済みの住所

en: Apply to order
ja: 注文に追加

en: Order information will be sent to your account e-mail listed below.
ja: 注文情報を下記のメールアドレスに送信します。

en: <b>E-mail address:</b> @email (<a href="!url">edit</a>)
ja: <strong>メールアドレス:</strong> @email (<a href="!url">変更</a>)

en: Enter a valid email address for this order or <a href="!url">click here</a> to login with an existing account and return to checkout.
ja: ご注文の際に使用するメールアドレスをご記入いただくか、 <a href="!url">ここをクリック</a> してご自分のアカウントでログインしてください。

en: Confirm e-mail address
ja: メールアドレスの確認

en: Confirm password
ja: パスワードの確認

en: Passwords must match to proceed.
ja: パスワードが一致する必要があります。

en: New account details
ja: 新しいアカウントの詳細

en: <b>Optional.</b> New customers may supply custom account details.<br />We will create these for you if no values are entered.
ja: <strong>任意</strong>。新しい顧客は自身のアカウント情報を指定することができます。<br />何も指定が無ければこれらの情報を元に作成します。

en: The e-mail address did not match.
ja: メールアドレスが一致しません。

en: An account already exists for your e-mail address. The new account details you entered will be disregarded.
ja: メールアドレスはすでに登録されています。あなたが入力したアカウントの情報は無視されます。

en: The username %name is already taken. Please enter a different name or leave the field blank for your username to be your e-mail address.
ja: ユーザー名 %name はすでに登録されています。別の名前を入力するか、または空欄にしてメールアドレスをユーザー名とするかしてください。

en: The passwords you entered did not match. Please try again.
ja: パスワードが一致しません。再度入力してください。

en: Allow anonymous customers to specify a new user account name.
ja: 匿名の顧客が新しいユーザーアカウントの名前を指定できるようにする。

en: Allow anonymous customers to specify a new user account password.
ja: 匿名の顧客が新しいユーザーアカウントのパスワードを指定できるようにする。

en: New account details help message
ja: 新しいアカウントの詳細に表示するヘルプメッセージ

en: Enter the help message displayed in the new account details fieldset when shown.
ja: 新しいアカウントの詳細のフィールドセットが表示される場合に表示するヘルプメッセージを入力してください。

en: Enter your billing address and information here.
ja: 請求先に関する情報を入力してください。

en: No countries found.
ja: 国がありません。

en: Require e-mail confirmation in checkout for anonymous customers.
ja: 匿名の顧客であれば購入手続きでメールによる確認を必須とする。

en: Coupon code
ja: クーポンコード

en: Checkout pane message
ja: チェックアウト区画のメッセージ
