ECO (Extra Customization Options for Ubercart) (6.x-1.0-beta2) - en to sv translation catalogue (33 entries)

en: E-mail
sv: E-post

en: Username
sv: Användarnamn

en: Password
sv: Lösenord

en: Terms and Conditions
sv: Allmänna villkor

en: You must enter a valid e-mail address.
sv: Du måste ange en giltig e-postadress.

en: E-mail address
sv: E-postadress

en: Phone
sv: Telefon

en: Address
sv: Adress

en: Countries
sv: Länder

en: Saved addresses
sv: Sparade adresser

en: Order created through website.
sv: Beställning skapad på hemsidan.

en: Apply to order
sv: Bifoga till beställning

en: Order information will be sent to your account e-mail listed below.
sv: Beställningsinformation kommer skickas till din registrerade e-postadress angiven nedan.

en: <b>E-mail address:</b> @email (<a href="!url">edit</a>)
sv: <strong>E-postadress:</strong> @email (<a href="!url">redigera</a>)

en: Enter a valid email address for this order or <a href="!url">click here</a> to login with an existing account and return to checkout.
sv: Ange en giltig e-postadress för beställningen eller <a href="!url">klicka här</a> för att logga in med ett befintligt konto och återvänd till kassan.

en: Confirm e-mail address
sv: Bekräfta e-postadress

en: Confirm password
sv: Bekräfta lösenord

en: Passwords must match to proceed.
sv: Lösenorden måste stämma överens för att kunna fortsätta.

en: New account details
sv: Nya kontodetaljer

en: <b>Optional.</b> New customers may supply custom account details.<br />We will create these for you if no values are entered.
sv: <strong>Valfritt.</strong> Nya kunder kan skriva in anpassade kontodetaljer.<br />Vi kommer skapa dessa för dig om inga värden skrivs in.

en: The e-mail address did not match.
sv: E-postadressen stämde inte överens.

en: An account already exists for your e-mail address. The new account details you entered will be disregarded.
sv: Ett konto finns redan med din e-postadress. De nya kontodetaljerna du skrivit in kommer ignoreras.

en: The username %name is already taken. Please enter a different name or leave the field blank for your username to be your e-mail address.
sv: Användarnamnet %name används redan. Mata in ett nytt eller lämna fältet blank för att använda din e-postadress som användarnamn.

en: The passwords you entered did not match. Please try again.
sv: Lösenordet du matade in stämde inte. Försök igen.

en: Allow anonymous customers to specify a new user account name.
sv: Tillåt anonyma kunder att skapa ett nytt kontonamn.

en: Allow anonymous customers to specify a new user account password.
sv: Tillåt anonyma kunder att välja ett nytt kontolösenord.

en: New account details help message
sv: Hjälpmeddelande för nya kontodetaljer

en: Enter the help message displayed in the new account details fieldset when shown.
sv: Ange hjälpmeddelandet som visas i rutan som innehåller de nya kontodetaljerna.

en: Enter your billing address and information here.
sv: Fyll i din betalningsinformation här.

en: We're sorry.  An error occurred while processing your order that prevents us from completing it at this time. Please contact us and we will resolve the issue as soon as possible.
sv: Vi ber om ursäkt. Ett fel inträffade med att behandla din beställning som hindrar oss från att slutföra nu. Var vänligt kontakta oss och vi kommer lösa problemet så snabbt som möjligt.

en: An empty order made it to checkout! Cart order ID: @cart_order
sv: En tom beställning kom till kassan! Kundvagnens ID: @cart_order

en: No countries found.
sv: Inga länder funna.

en: Require e-mail confirmation in checkout for anonymous customers.
sv: Kräv bekräftelse via e-post för anonyma användare i kassan.
