Econt shipping method for Ubercart (6.x-1.0) - en to hu translation catalogue (25 entries)

en: Disabled
hu: Tiltott

en: none
hu: nincs

en: download
hu: letölt

en: Order
hu: Rendelés

en: before
hu: előtte

en: after
hu: utána

en: Full name
hu: Teljes név

en: in
hu: ebben

en: Payment method
hu: Fizetési mód

en: Completed
hu: Teljesítve

en: Ubercart - payment
hu: Übercart - fizetés

en: Pay cash on delivery on pick-up.
hu: Fizetés kézbesítéssel való átvételkor készpénzzel.

en: Full payment is expected upon delivery or prior to pick-up.
hu: A teljes összeg kiegyenlítése kézbesítéskor vagy kézhezvétel előtt esedékes.

en: Enter a desired delivery date:
hu: A kívánt kézbesítési dátum:

en: Fetch a shipping quote
hu: Szállítási ajánlat kiválasztása

en: Ubercart - fulfillment
hu: Ubercart - teljesítés

en: Declared value
hu: Megadott érték

en: View order
hu: Rendelés megtekintése

en: More info
hu: További információk

en: Policy message
hu: Szabályzati üzenet

en: Help message shown at checkout.
hu: A fizetésnél megjelenő súgó üzenet.

en: Delivery date
hu: Kézbesítés dátuma

en: Delivery status
hu: Szállítmány állapota

en: delivery date
hu: kézbesítés dátuma

en: Econt cash on delivery
hu: Econt utánvét
