Econt shipping method for Ubercart (6.x-1.0) - en to ja translation catalogue (18 entries)

en: Disabled
ja: 無効

en: none
ja: なし

en: Import
ja: インポート

en: download
ja: ダウンロード

en: Order
ja: オーダー

en: Full name
ja: フルネーム

en: Payment method
ja: 決済方法

en: Completed
ja: 完了

en: Ubercart - payment
ja: Ubercart - 支払い

en: Pay cash on delivery on pick-up.
ja: 商品到着時に代金引換でお支払いください。

en: Full payment is expected upon delivery or prior to pick-up.
ja: 配達時に全額のお支払い、またはお支払い後の発送となります。

en: Enter a desired delivery date:
ja: 指定配達日を入力します:

en: Fetch a shipping quote
ja: 配送料金を読み込む

en: Ubercart - fulfillment
ja: Ubercart - 遂行

en: Declared value
ja: 公示価格

en: View order
ja: 注文を表示

en: Policy message
ja: 規定についてのメッセージ

en: Help message shown at checkout.
ja: 購入手続きで表示されるヘルプメッセージ
