Econt shipping method for Ubercart (6.x-1.0) - en to pt translation catalogue (20 entries)

en: Disabled
pt: Desativado

en: none
pt: nenhum

en: Import
pt: Importar

en: download
pt: descarregar

en: Order
pt: Pedido

en: Full name
pt: Nome completo

en: in
pt: em

en: Payment method
pt: Método de pagamento

en: Completed
pt: Concluído

en: Ubercart - payment
pt: Ubercart - pagamento

en: Pay cash on delivery on pick-up.
pt: Pagar em dinheiro no ato da entrega.

en: Full payment is expected upon delivery or prior to pick-up.
pt: O pagamento total é esperado no momento da entrega.

en: Enter a desired delivery date:
pt: Digite a data de entrega desejada:

en: Fetch a shipping quote
pt: Obter uma cotação de entrega

en: Ubercart - fulfillment
pt: Ubercart - completude

en: Declared value
pt: Valor declarado

en: View order
pt: Ver pedido

en: More info
pt: Mais informações

en: Help message shown at checkout.
pt: Mensagem de ajuda mostrada no fechamento de pedido.

en: Delivery status
pt: Situação da entrega
