Econt shipping method for Ubercart (6.x-1.1) - en to nl translation catalogue (22 entries)

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: none
nl: geen

en: Import
nl: Importeren

en: Order
nl: Volgorde

en: before
nl: vantevoren

en: Full name
nl: Volledige naam

en: Receipts
nl: Kwitanties

en: Payment method
nl: Betaalmethode

en: Completed
nl: Voltooid

en: Ubercart - payment
nl: Ubercart - betaling

en: Pay cash on delivery on pick-up.
nl: Betaling contant bij levering of afhaling

en: Full payment is expected upon delivery or prior to pick-up.
nl: De volledige betaling wordt verwacht bij levering of voorafgaand aan afhaling.

en: Enter a desired delivery date:
nl: Vul een gewenste leveringsdatum in:

en: Fetch a shipping quote
nl: Vraag een berekening van de verzendingskost op

en: Declared value
nl: Aangegeven waarde

en: View order
nl: Bestelling weergeven

en: More info
nl: Meer informatie

en: Policy message
nl: Voorwaardenbericht

en: Help message shown at checkout.
nl: Helpbericht getoond bij afrekenen.

en: Delivery date
nl: Afleverdatum

en: Always On
nl: Altijd aan

en: delivery date
nl: Bezorgdatum
