Econt shipping method for Ubercart (6.x-1.2) - en to de translation catalogue (24 entries)

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: none
de: keine

en: Import
de: Importieren

en: download
de: herunterladen

en: Order
de: Reihenfolge

en: before
de: vor

en: after
de: nach

en: Full name
de: Vollständiger Name

en: Payment method
de: Zahlungsmethode

en: Completed
de: Abgeschlossen

en: Ubercart - payment
de: Ubercart - Zahlungen

en: bar
de: Leiste

en: Pay cash on delivery on pick-up.
de: Bezahlung per Nachnahme oder bei Abholung

en: Full payment is expected upon delivery or prior to pick-up.
de: Vollständige Zahlung wird bei Lieferung oder vor Abholung erwartet.

en: Enter a desired delivery date:
de: Geben Sie das gewünschte Lieferdatum an:

en: Fetch a shipping quote
de: Versandkosten abrufen.

en: Ubercart - fulfillment
de: Ubercart - Versand

en: Declared value
de: Ausgewiesener Wert

en: View order
de: Bestellung anzeigen

en: More info
de: Weitere Informationen

en: Policy message
de: Richtliniennachricht

en: Help message shown at checkout.
de: Hilfsnachricht auf der Kassenseite.

en: Delivery date
de: Datum der Lieferung

en: ECONT shipping services
de: ECONT Versanddienstleistungen
