Econt shipping method for Ubercart (6.x-1.2) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: Disabled
it: Disattivato

en: none
it: nessuno

en: Import
it: Importa

en: Order
it: Ordina

en: Full name
it: Nominativo

en: Payment method
it: Metodo di pagamento

en: Completed
it: Completato

en: Ubercart - payment
it: Ubercart - pagamento

en: Pay cash on delivery on pick-up.
it: Paga contanti alla consegna al ritiro.

en: Full payment is expected upon delivery or prior to pick-up.
it: Il pagamento completo è previsto alla consegna o prima del ritiro.

en: Enter a desired delivery date:
it: Inserisci una data di consegna desiderata:

en: Fetch a shipping quote
it: Prende un costo di spedizione

en: Ubercart - fulfillment
it: Ubercart - esecuzione

en: Declared value
it: Valore dichiarato

en: View order
it: Visualizza l'ordine

en: More info
it: Maggiori informazioni
