Ubercart eWay Payment Gateway (6.x-2.3) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: Cancel
it: Annulla

en: Enabled
it: Attivato

en: Yes
it: Sì

en: Update
it: Aggiorna

en: Not found
it: Non trovato

en: Order
it: Ordina

en: Credit card details
it: Dettagli carta di credito

en: Ubercart - payment
it: Ubercart - pagamento

en: Credit card charged: !amount
it: Addebito carta di credito: !amount

en: If the balance is less than or equal to $0.00.
it: Il saldo è inferiore o uguale a $0.00.

en: If the order status is not already Payment Received.
it: Se lo stato dell'ordine non è già Pagamento Ricevuto.

en: Credit card payment declined: @message
it: Pagamento con carta di credito respinto: @message

en: ACCEPTED
it: ACCETTATO

en: REJECTED
it: RIFIUTATO

en: The payment details for that recurring fee have been updated.
it: Le informazioni di pagamento per quella rata sono state aggiornate.

en: An error has occurred while updating your payment details. Please try again and contact us if you are unable to perform the update.
it: Si è verificato un errore aggiornando le informazioni di pagamento. Riprova e contattaci se non puoi eseguire l'aggiornamento.
