Ubercart eWay Payment Gateway (6.x-2.3) - en to ja translation catalogue (17 entries)

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Enabled
ja: 有効

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Update
ja: 更新

en: Not found
ja: 見つかりません

en: Order
ja: オーダー

en: Credit card details
ja: クレジットカードの詳細

en: Ubercart - payment
ja: Ubercart - 支払い

en: Credit card charged: !amount
ja: クレジットカード請求: !amount

en: If the balance is less than or equal to $0.00.
ja: 残額が $0.00 以下の場合。

en: If the order status is not already Payment Received.
ja: 注文ステータスがまだ入金済みでない場合。

en: Credit card payment declined: @message
ja: クレジットカード払いは断られました: @message

en: ACCEPTED
ja: 承認されました

en: REJECTED
ja: 却下されました

en: The payment details for that recurring fee have been updated.
ja: 定期支払いのお支払い詳細は更新されました。

en: An error has occurred while updating your payment details. Please try again and contact us if you are unable to perform the update.
ja: 定期支払いのお支払い詳細の更新中にエラーが発生しました。再度お試しいただき、更新ができない場合はご連絡下さい。
