Ubercart eWay Payment Gateway (6.x-2.3) - en to cs translation catalogue (17 entries)

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Update
cs: Aktualizovat

en: Not found
cs: Nenalezeno

en: Credit card details
cs: Detaily platební karty

en: Ubercart - payment
cs: Ubercart - platba

en: Credit card charged: !amount
cs: Zaplaceno kreditní kartou: !amount

en: If the balance is less than or equal to $0.00.
cs: Pokud je zůstatek menší nebo rovný 0 Kč

en: If the order status is not already Payment Received.
cs: Dokud stav objednávky není "Platba přijata".

en: SimpleXML
cs: SimpleXML.

en: Credit card payment declined: @message
cs: Platba kreditní kartou zamítnuta: @message

en: ACCEPTED
cs: PŘIJATO

en: REJECTED
cs: ZAMÍTNUTO

en: The payment details for that recurring fee have been updated.
cs: Platební údaje pro tento pravidelný poplatek byly aktualizovány.

en: An error has occurred while updating your payment details. Please try again and contact us if you are unable to perform the update.
cs: Došlo k chybě během aktualizace vašich platebních údajů. Zkuste to znovu. Jestliže opakovaně nejste schopni provést aktualizaci, kontaktujte nás.
