Ubercart eWay Payment Gateway (6.x-2.3) - en to hu translation catalogue (18 entries)

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Update
hu: Frissítés

en: Not found
hu: Nem található

en: Order
hu: Rendelés

en: Credit card details
hu: Bankkártya részletei

en: Ubercart - payment
hu: Übercart - fizetés

en: Credit card charged: !amount
hu: A bankkártya terhelve lett: !amount

en: If the balance is less than or equal to $0.00.
hu: Ha az egyenleg kisebb vagy egyenlő mint 0,00.

en: If the order status is not already Payment Received.
hu: Ha a rendelés állapota még nem „Fizetés beérkezett”.

en: Credit card payment declined: @message
hu: A bankkártyás fizetés el lett utasítva: @message

en: ACCEPTED
hu: ELFOGADVA

en: REJECTED
hu: ELUTASÍTVA

en: The payment details for that recurring fee have been updated.
hu: Az rendszeres díj fizetési részletei frissítve.

en: An error has occurred while updating your payment details. Please try again and contact us if you are unable to perform the update.
hu: Hiba történt a fizetés részleteinek frissítése során. Érdemes újrapróbálni, a hiba tartós fennállása esetén a bolt üzemeltetői tudnak segíteni.

en: eWAY password
hu: eWAY-jelszó
