Ubercart eWay Payment Gateway (6.x-2.3) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Update
pt: Atualizar

en: Not found
pt: Não encontrado

en: Order
pt: Pedido

en: Credit card details
pt: Detalhes do cartão de crédito

en: Ubercart - payment
pt: Ubercart - pagamento

en: Credit card declined: !amount
pt: Cartão de crédito recusado: !amount

en: Credit card charged: !amount
pt: Cartão de crédito cobrado: !amount

en: If the balance is less than or equal to $0.00.
pt: Se o balanço for menor ou igual a R$ 0,00.

en: If the order status is not already Payment Received.
pt: Se o status do pedido já não está em Pagamento Recebido.

en: Credit card payment declined: @message
pt: Pagamento por cartão de crédito recusado: @message

en: ACCEPTED
pt: ACEITO

en: REJECTED
pt: REJEITADO
