Extra Fields Checkout Pane (6.x-1.0) - en to pt translation catalogue (21 entries)

en: delete
pt: apagar

en: Actions
pt: Ações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Remove
pt: Remover

en: Description
pt: Descrição

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: This action cannot be undone.
pt: Esta operação não pode ser desfeita.

en: Required
pt: Obrigatório

en: edit
pt: editar

en: Label
pt: Rótulo

en: Save
pt: Salvar

en: Field name
pt: Nome do campo

en: Manage fields
pt: Gerenciar campos

en: Create new field
pt: Criar novo campo

en: Additional information
pt: Informações adicionais

en: Delete field
pt: Apagar campo

en: Add new field: you need to provide a label.
pt: Adicionar um novo campo: você precisa escolher um rótulo.

en: Add new field: you need to provide a field name.
pt: Adicionar novo campo: você precisa escolher um nome para o campo.

en: Add new field: the field name %field_name is invalid. The name must include only lowercase unaccentuated letters, numbers, and underscores.
pt: Adicionar novo campo: o nome do campo %field_name é inválido. O nome tem não pode ter nada além de letras minúsculas não acentuadas, números e underscores (_).

en: Add new field: the field name %field_name already exists.
pt: Adicionar novo campo: já existe um campo chamado %field_name.
