Extra Fields Checkout Pane (6.x-1.0) - en to uk translation catalogue (56 entries)

en: delete
uk: видалити

en: Actions
uk: Дії

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Remove
uk: Вилучити

en: Description
uk: Опис

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Required
uk: Обов’язкове

en: edit
uk: редагувати

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: Field name
uk: Назва поля

en: Manage fields
uk: Керувати полями

en: Create new field
uk: Створити нове поле

en: Ubercart - extra
uk: Уберкарт - екстра

en: Additional information
uk: Додаткова інформація

en: Ubercart order
uk: Замовлення Ubercart

en: Delete field
uk: Видалити поле

en: Add new field: you need to provide a label.
uk: Додати нове поле: необхідно вказати мітку.

en: Add new field: you need to provide a field name.
uk: Додати нове поле: необхідно вказати назву поля

en: Add new field: the field name %field_name is invalid. The name must include only lowercase unaccentuated letters, numbers, and underscores.
uk: Додавання нового поля: ім'я поля %field_name - некоректне. Ім'я повинно включати лише латинські символи, цифри і підкреслення

en: Add new field: the field name %field_name already exists.
uk: Додавання нового поля: ім'я поля %field_name зайняте

en: Titles saved.
uk: Заголовки збережено

en: Extra billing pane title
uk: Заголовок додаткової панелі оплати

en: Enter a string to display as extra billing pane title
uk: Введіть заголовок додаткової панелі оплати

en: Extra billing pane description
uk: Опис додаткової панелі оплати

en: Enter a string to display as extra billing pane description
uk: Введіть опис додаткової панелі оплати

en: Extra delivery pane title
uk: Заголовок додаткової панелі доставки

en: Enter a string to display as extra delivery pane title
uk: Введіть заголовок додаткової панелі доставки

en: Extra delivery pane description
uk: Опис додаткової панелі доставки

en: Enter a string to display as extra delivery pane description
uk: Введіть опис додаткової панелі

en: Add new field: the field name %field_name is too long. The name is limited to 23 characters, including the 'ucxf_' prefix.
uk: Додати нове поле: це ім'я поля %field_name є занадто довгим. Довжина імені обмежена 23 символами разом із префіксом 'ucxf_'.

en: Field saved
uk: Поле записане

en: Error creating new field
uk: Помилка при створенні нового поля

en: Are you sure you want to remove the field "%field"?
uk: Чи ви дійсно хочете видалити поле "%field"?

en: Field deleted
uk: Поле видалено

en: Error deleting field
uk: Помилка при видаленні поля

en: No field defined.
uk: Поле не визначене.

en: Label shown to customers in checkout pages.
uk: Мітка, показана покупцям на сторінці розрахунку.

en: Database field name. It must contain only lower chars a-z, digits 0-9 and _. Max allowed lenght is 23 characters.
uk: Поле бази даних. Воно повинно містити тільки маленькі літери a-z, цифри 0-0 та _ і мати довжину до 23 знаків.

en: Insert a description to tell customers how to fill this field.
uk: Вставте опис як заповнити це поле.

en: Field required
uk: Це поле обов'язкове.

en: Check this item is field is mandatory.
uk: Виберіть цей пункт, якщо поле є обов'язковим.

en: Field updated
uk: Поле оновлено

en: Error saving field.
uk: Помилка при записі поля.

en: Extra address fields
uk: Додаткові поля адреси

en: Add more address fields.
uk: Додайте більше полів адреси

en: Delete an address field.
uk: Видалення поля адреси.

en: Modify field
uk: Зміна поля.

en: Edit extra address field.
uk: Редагувати додаткове поле адреси.

en: Edit extra panes information
uk: Редагувати інформацію додаткової панелі

en: Extra Fields Pane
uk: Панель додаткових полів

en: Checkout pane for Ubercart with custom extra address fields.
uk: Панель розрахунку для Ubercart із довільними додатковими полями адреси.

en: Extra Fields Pane Views
uk: Додаткові поля Панелі Видів.

en: Views integration for Extra Fields Pane module.
uk: Інтеграція Видів для модуля Extra Fields Pane.
