Extra Fields Checkout Pane (6.x-2.0-alpha1) - en to id translation catalogue (25 entries)

en: Title
id: Judul

en: delete
id: hapus

en: Value
id: Nilai

en: Cancel
id: Batal

en: Remove
id: Hapus

en: Description
id: Deskripsi

en: Enabled
id: Aktif

en: Action
id: Tindakan

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Weight
id: Bobot

en: Required
id: Wajib

en: Field
id: Bidang

en: Save
id: Simpan

en: n/a
id: t/t

en: Field name
id: Nama bidang isian

en: Field type
id: Jenis bidang isian

en: Textfield
id: Bidang isian teks

en: Display options
id: Opsi tampilan

en: Constant
id: Konstan

en: Select list
id: Daftar pilihan

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
id: Jika mode-PHP dipilih, masukkan kode PHP anda di antara %php. Memasukkan kode PHP yang tidak benar bisa merusak situs Drupal anda.

en: Please select
id: Silahkan pilih

en: Checked
id: Terpilih
