Extra Fields Checkout Pane (6.x-2.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (41 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: delete
ru: удалить

en: Value
ru: Значение

en: Cancel
ru: Отмена

en: Remove
ru: Удалить

en: Description
ru: Описание

en: Enabled
ru: Включено

en: Action
ru: Действие

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: This action cannot be undone.
ru: Это действие нельзя отменить.

en: Weight
ru: Вес

en: Required
ru: Обязательно

en: edit
ru: изменить

en: Field
ru: Поле

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: n/a
ru: н/д

en: Field name
ru: Имя поля

en: Field type
ru: Тип поля

en: Textfield
ru: Текстовое поле

en: Display options
ru: Настройки отображения

en: Invoice
ru: Счет

en: Constant
ru: Константа

en: Select list
ru: Список выбора

en: Select one...
ru: Выберите...

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
ru: Если выбран PHP-режим, введите PHP-код между %php. Имейте в виду, что выполнение некорректного PHP-кода может привести к неработоспособности сайта.

en: Ubercart - extra
ru: Ubercart - дополнительно

en: Extra information
ru: Информация

en: Please select
ru: Пожалуйста, выберите

en: Address fields
ru: Поля адреса

en: List position
ru: Позиция в списке

en: Ubercart order
ru: Заказ Ubercart

en: Checkbox
ru: Флажок

en: @field is enabled.
ru: @field включено.

en: @field is disabled.
ru: @field отключено.

en: Option 1
ru: Вариант 1

en: Option 2
ru: Вариант 2

en: Ubercart Addresses
ru: Адреса Ubercart

en: Checkout page
ru: Оформление заказа

en: Checked
ru: Выбранный
