Extra Fields Checkout Pane (6.x-2.0-beta1) - en to fr translation catalogue (32 entries)

en: Title
fr: Titre

en: delete
fr: supprimer

en: Value
fr: Valeur

en: Cancel
fr: Annuler

en: Remove
fr: Retirer

en: Enabled
fr: Activé

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Weight
fr: Poids

en: Required
fr: Requis

en: edit
fr: modifier

en: Field
fr: Champ

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: Field name
fr: Nom du champ

en: Field type
fr: Type de champ

en: Textfield
fr: Champ texte

en: Display options
fr: Options d'affichage

en: Constant
fr: Constante

en: Select list
fr: Liste de sélection

en: Select one...
fr: Sélectionner...

en: Address Book
fr: Carnet d'adresses

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
fr: Si le mode PHP est sélectionné, saisissez le code PHP entre %php. Notez que l'exécution de code PHP incorrect peut complètement bloquer votre site Drupal.

en: Extra information
fr: Informations additionnelles

en: Please select
fr: Veuillez sélectionner

en: Address fields
fr: Champs d'adresse

en: List position
fr: Position dans la liste

en: Checkbox
fr: Case à cocher

en: @field is enabled.
fr: @field est activé.

en: @field is disabled.
fr: @field est désactivé.

en: Checked
fr: Vérifié
