Extra Fields Checkout Pane (6.x-2.0-beta2) - en to it translation catalogue (31 entries)

en: Title
it: Titolo

en: delete
it: elimina

en: Value
it: Valore

en: Cancel
it: Annulla

en: Remove
it: Elimina

en: Description
it: Descrizione

en: Enabled
it: Attivato

en: Action
it: Azione

en: Yes
it: Sì

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Weight
it: Peso

en: Required
it: Obbligatorio

en: edit
it: modifica

en: Field
it: Campo

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: n/a
it: n/d

en: Field name
it: Nome del campo

en: Field type
it: Tipo di campo

en: Textfield
it: Campo testo

en: Display options
it: Opzioni di visualizzazione

en: Constant
it: Costante

en: Select list
it: Elenco di selezione

en: Select one...
it: Selezionane uno...

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
it: Se viene scelta la modalità PHP, inserisci codice PHP tra %php. Tieni presente che eseguire codice PHP non corretto può danneggiare il tuo sito Drupal.

en: Please select
it: Per favore selezionare

en: Address fields
it: Campi indirizzo

en: List position
it: Posizione lista

en: @field is enabled.
it: @field è attivo.

en: @field is disabled.
it: @field non è attivo.

en: Checked
it: Selezionato
