Extra Fields Checkout Pane (6.x-2.0-beta2) - en to ja translation catalogue (38 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: delete
ja: 削除

en: Value
ja: 値

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Remove
ja: 削除

en: Description
ja: 説明

en: Enabled
ja: 有効

en: Action
ja: アクション

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: Weight
ja: ウェイト

en: Required
ja: 必須

en: edit
ja: 編集

en: Field
ja: フィールド

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: n/a
ja: 利用不可

en: Field name
ja: フィールド名

en: Field type
ja: フィールドタイプ

en: Textfield
ja: テキストフィールド

en: Display options
ja: ディスプレイオプション

en: Constant
ja: 定数

en: Select list
ja: 選択リスト

en: Select one...
ja: 選択 ...

en: Address Book
ja: 住所録

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
ja: PHPモードを選択した場合、%php の間にPHPコードを記入してください。正しくないコードを実行した場合、このDrupalサイトが正常に動作しなくなる可能性があるので注意してください。

en: Ubercart - extra
ja: Ubercart - 特別機能

en: Checkbox Validate
ja: チェックボックス検証

en: Extra information
ja: その他の情報

en: Please select
ja: 選択してください

en: Address fields
ja: 住所欄

en: List position
ja: 並び順

en: Checkbox
ja: チェックボックス

en: @field is enabled.
ja: @field は有効です。

en: @field is disabled.
ja: @field は無効です。

en: Ubercart Addresses
ja: Ubercart 住所

en: Checked
ja: チェック済
