Ubercart Fee (6.x-1.0-beta2) - en to fr translation catalogue (25 entries)

en: delete
fr: supprimer

en: Delete
fr: Supprimer

en: Submit
fr: Soumettre

en: Operations
fr: Opérations

en: Cancel
fr: Annuler

en: Overview
fr: Vue d'ensemble

en: Weight
fr: Poids

en: Name
fr: Nom

en: edit
fr: modifier

en: User
fr: Utilisateur

en: Exclude
fr: Exclure

en: Active
fr: Actif

en: Price
fr: Prix

en: Save changes
fr: Enregistrer les modifications

en: Order
fr: Ordre

en: The changes have been saved.
fr: Les changements ont été enregistrés.

en: Percentage
fr: Pourcentage

en: User account
fr: Compte utilisateur

en: This name will appear to customers on product add to cart forms.
fr: Ce nom sera affiché aux clients dans les formulaires "Ajouter au panier" du produit.

en: Changed %title to %amount.
fr: Modifié %title à %amount.

en: Removed %title.
fr: %title retiré.

en: Added %amount for %title.
fr: Ajouté %amount pour %title.

en: The product node type.
fr: Le type de nœud du produit.

en: The product node ID.
fr: L'identifiant (ID) du nœud du produit.

en: Absolute
fr: Absolu
