Ubercart Followup (6.x-1.0) - en to it translation catalogue (26 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Subject
it: Oggetto

en: Cancel
it: Annulla

en: Edit
it: Modifica

en: Date
it: Data

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Update
it: Aggiorna

en: Create
it: Crea

en: Active
it: Attivo

en: 1 hour | @count hours
it[0]: 1 ora
it[1]: @count ore

en: From
it: Da

en: Details
it: Dettagli

en: Send
it: Invia

en: Repeat
it: Ripeti

en: Sent
it: Inviato

en: Send to
it: Invia a

en: Manual
it: Manuale

en: Replacement patterns
it: Schemi di sostituzione

en: The e-mail address %mail is not valid.
it: L'indirizzo e-mail %mail non è valido.

en: Order status
it: Stato dell'ordine

en: You can make use of the replacement patterns in the e-mail from and recipients fields, the subject, and the message body.
it: Si possono usare gli schemi di sostituzione nei campi del modulo email e destinatari, nell'oggetto e nel testo del messaggio.

en: @name replacement patterns
it: Schemi di sostituzione @name

en: Attempt to e-mail invoice for order @order_id to @email failed.
it: Il tentativo di inviare una e-mail a @email con la fattura dell'ordine @order_id è fallito.
