Ubercart Followup (6.x-1.1) - en to fr translation catalogue (30 entries)

en: Body
fr: Corps

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Subject
fr: Objet

en: Cancel
fr: Annuler

en: Edit
fr: Modifier

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Update
fr: Mettre à jour

en: Create
fr: Créer

en: Forward
fr: Transférer

en: Active
fr: Actif

en: 1 hour | @count hours
fr[0]: @count heure
fr[1]: @count heures

en: Message sent.
fr: Message envoyé.

en: From
fr: A partir de

en: Details
fr: Détails

en: Send
fr: Envoyer

en: Repeat
fr: Répéter

en: Sent
fr: Envoyé

en: Send to
fr: Envoyer à

en: Manual
fr: Manuel

en: Replacement patterns
fr: Motifs de remplacement

en: Skip
fr: Passer

en: The e-mail address %mail is not valid.
fr: L'adresse électronique %mail n'est pas valide.

en: Order status
fr: Statut de la commande

en: You can make use of the replacement patterns in the e-mail from and recipients fields, the subject, and the message body.
fr: Vous pouvez utiliser les modèles de substitution dans l'expéditeur de l'e-mail et les champs des destinataires, l'objet, et le corps du message.

en: @name replacement patterns
fr: @name motifs de substitution

en: Skipped
fr: Ignoré

en: Attempt to e-mail invoice for order @order_id to @email failed.
fr: Échec de l'envoi de facture par courriel à @email pour la commande @order_id.

en: 1 time | @count times
fr[0]: une fois
fr[1]: @count fois
