Ubercart Followup (6.x-1.1) - en to hi translation catalogue (20 entries)

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Subject
hi: विषय

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Date
hi: तारीख

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: Create
hi: बनाएँ

en: Active
hi: सक्रिय

en: 1 hour | @count hours
hi[0]: @count घंटे

en: From
hi: से

en: Details
hi: विस्तृत सूचना

en: Send
hi: भेजें

en: Repeat
hi: दोहराना

en: Manual
hi: मैनुअल

en: Replacement patterns
hi: प्रतिस्थापन का तरिका

en: The e-mail address %mail is not valid.
hi: आपने लिखा हुआ ईमेल पता %mail ठीक नहीं है।
