Ubercart Followup (6.x-1.2) - en to es translation catalogue (30 entries)

en: Body
es: Cuerpo

en: Status
es: Estado

en: Delete
es: Eliminar

en: Subject
es: Asunto

en: Cancel
es: Cancelar

en: Edit
es: Editar

en: Date
es: Fecha

en: Settings
es: Configuración

en: Name
es: Nombre

en: Update
es: Actualizar

en: Create
es: Crear

en: Forward
es: Reenviar

en: Active
es: Activo

en: 1 hour | @count hours
es[0]: 1 hora
es[1]: @count horas

en: Message sent.
es: Mensaje enviado.

en: From
es: Desde

en: Details
es: Detalles

en: Send
es: Enviar

en: Repeat
es: Repetir

en: Sent
es: Enviado

en: Send to
es: Enviar a

en: Replacement patterns
es: Patrones de reemplazo

en: Skip
es: Saltar

en: The e-mail address %mail is not valid.
es: La dirección de correo electrónico %mail no es válida.

en: Order status
es: Estado del pedido

en: You can make use of the replacement patterns in the e-mail from and recipients fields, the subject, and the message body.
es: Puede utilizar estos patrones de reemplazo en los campos de remitente y destinatarios, el asunto y el cuerpo del mensaje de correo electrónico.

en: @name replacement patterns
es: Patrones de reemplazo de @name

en: Skipped
es: Ignorado

en: Attempt to e-mail invoice for order @order_id to @email failed.
es: No ha sido posible enviar la factura @order_id al correo electrónico @email.

en: 1 time | @count times
es[0]: 1 vez
es[1]: @count veces
