Ubercart Followup (6.x-1.2) - en to nl translation catalogue (29 entries)

en: Body
nl: Inhoud

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Edit
nl: Bewerken

en: Date
nl: Datum

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Update
nl: Bijwerken

en: Create
nl: Aanmaken

en: Active
nl: Actief

en: 1 hour | @count hours
nl[0]: 1 uur
nl[1]: @count uur

en: Message sent.
nl: Bericht verzonden.

en: From
nl: Van

en: Send
nl: Versturen

en: Repeat
nl: Herhalen

en: Sent
nl: Verzonden

en: Send to
nl: Verstuur naar

en: Manual
nl: Handmatig

en: Replacement patterns
nl: Vervangingspatronen

en: Auto
nl: Automatisch

en: Skip
nl: Overslaan

en: The e-mail address %mail is not valid.
nl: Het opgegeven e-mailadres %mail is niet geldig.

en: Order status
nl: Bestelstatus

en: You can make use of the replacement patterns in the e-mail from and recipients fields, the subject, and the message body.
nl: U kunt gebruik maken van vervangpatronen in het e-mailadres van de afzender, de e-mailadressen van de ontvangers, het onderwerp en het bericht.

en: @name replacement patterns
nl: @name vervangingspatronen

en: Skipped
nl: Overgeslagen

en: Attempt to e-mail invoice for order @order_id to @email failed.
nl: Poging om factuur te mailen voor bestelling @order_id naar @email mislukt.

en: 1 time | @count times
nl[0]: 1 keer
nl[1]: @count keer
