Ubercart Gestpay payment gateway (6.x-1.1) - en to it translation catalogue (19 entries)

en: None
it: Nessuno

en: English
it: Inglese

en: Italian
it: Italiano

en: Ubercart - payment
it: Ubercart - pagamento

en: Payment method title
it: TItolo metodo di pagamento

en: Order review submit button text
it: Il testo sul pulsante di invio revisione ordine

en: Submit Order
it: Invia ordine

en: Order created through website.
it: Ordine creato attraverso il sito web.

en: Order complete
it: Ordine completato

en: Credit card
it: Carta di credito

en: Customer used a different e-mail address during payment: !email
it: Il cliente ha utilizzato un'indirizzo email differente durante il pagamento: !email

en: Click to complete checkout.
it: Clicca per completare la verifica

en: Credit card on a secure server:
it: Carta di credito su server sicuro:

en: Credit card/eCheck
it: Carta di credito/eCheck

en: Select your payment type:
it: Seleziona il tipo di pagamento:

en: Online check
it: Assegno online

en: Enable demo mode, allowing you to process fake orders for testing purposes.
it: Abilita la modalità demo, in modo da processare ordini fasulli per scopi di test.

en: Language preference
it: Preferenze lingua

en: Show credit card icons beside the payment method title.
it: Visualizza icone della carta di credito accanto al titolo del metodo di pagamento.
