Ubercart Gestpay payment gateway (6.x-1.1) - en to pt translation catalogue (17 entries)

en: None
pt: Nenhum

en: English
pt: Inglês

en: Italian
pt: Italiano

en: Payment method title
pt: Título do método de pagamento

en: Order review submit button text
pt: Texto para o botão de revisão da encomenda

en: Submit Order
pt: Enviar Encomenda

en: Order created through website.
pt: Encomenda criada através do site.

en: Order complete
pt: Encomenda finalizada

en: Credit card
pt: Cartão de crédito

en: Customer used a different e-mail address during payment: !email
pt: Cliente usou um endereço de email diferente durante o pagamento: !email

en: Credit card on a secure server:
pt: Cartão de crédito num servidor seguro:

en: Credit card/eCheck
pt: Cartão de crédito/eCheck

en: Select your payment type:
pt: Seleccione o tipo de pagamento:

en: Online check
pt: Cheque online

en: Enable demo mode, allowing you to process fake orders for testing purposes.
pt: Activa o modo de demonstração, permitindo-lhe processar encomendas falsas para fins de teste.

en: Language preference
pt: Preferência de idioma

en: Show credit card icons beside the payment method title.
pt: Mostrar icons dos cartões de crédito junto ao título do método de pagamento.
