UC Gift Certificate (6.x-1.0-beta4) - en to pt translation catalogue (24 entries)

en: delete
pt: apagar

en: Delete
pt: Apagar

en: Submit
pt: Enviar

en: Value
pt: Valor

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Add
pt: Adicionar

en: User
pt: Usuário

en: Amount
pt: Valor

en: Email format
pt: Formato do email

en: Order
pt: Ordem

en: Operation
pt: Operação

en: Product
pt: Produto

en: Ubercart - payment
pt: Ubercart - pagamentos

en: plain
pt: texto puro

en: The e-mail address %mail is not valid.
pt: O email %mail não é válido.

en: User account
pt: Conta de usuário

en: List position
pt: Peso

en: Gift Certificates
pt: Presentes Certficados

en: Discount type
pt: Tipo de desconto

en: Email sent to notify a new user. Available variables are: !gift_certificate_message, !gift_certificate_value, !gift_certificate_value_integer, !gift_certificate_code, !username, !site, !password, !uri, !uri_brief, !mailto, !date, !login_uri, !edit_uri, !login_url.
pt: E-mail enviado para notificar um novo usuário. Variáveis disponíveis são: !gift_certificate_message, !gift_certificate_value, !gift_certificate_value_integer, !gift_certificate_code, !username, !site, !password, !uri, !uri_brief, !mailto, !date, !login_uri, !edit_uri, !login_url.

en: Coupon code
pt: Código do cupom

en: The identifier of the product in the order.
pt: O identificador do produto no pedido.
