UC Gift Certificate (6.x-1.1) - en to fr translation catalogue (30 entries)

en: delete
fr: supprimer

en: Delete
fr: Supprimer

en: Submit
fr: Soumettre

en: Value
fr: Valeur

en: Cancel
fr: Annuler

en: Purchaser
fr: Acheteur

en: Name
fr: Nom

en: edit
fr: modifier

en: Add
fr: Ajouter

en: User
fr: Utilisateur

en: Email
fr: Courriel

en: Amount
fr: Montant

en: Email format
fr: Format du courriel

en: Recipient
fr: Destinataire

en: Order
fr: Ordre

en: Email Body
fr: Corps du courriel

en: Operation
fr: Opération

en: send
fr: envoyer

en: Product
fr: Produit

en: Ubercart - payment
fr: Ubercart - paiement

en: plain
fr: texte brut

en: html
fr: HTML

en: The e-mail address %mail is not valid.
fr: L'adresse électronique %mail n'est pas valide.

en: User account
fr: Compte utilisateur

en: List position
fr: Position dans la liste

en: Discount type
fr: Type de réduction

en: Discount settings
fr: Paramètres de remise

en: Discounts
fr: Remises

en: Line item
fr: Élément de commande

en: Coupon code
fr: Code du coupon
