UC Gift Certificate (6.x-1.2) - en to it translation catalogue (21 entries)

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Value
it: Valore

en: Cancel
it: Annulla

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Add
it: Aggiungi

en: User
it: Utente

en: Email
it: E-mail

en: Amount
it: Importo

en: Recipient
it: Destinatario

en: Order
it: Ordina

en: Operation
it: Operazione

en: send
it: invia

en: Product
it: Prodotto

en: Ubercart - payment
it: Ubercart - pagamento

en: The e-mail address %mail is not valid.
it: L'indirizzo e-mail %mail non è valido.

en: User account
it: Profilo utente

en: List position
it: Posizione lista

en: Line item
it: Riga d'ordine
